Produkty:

eBiuletyn-Newsletter

Kombajn zaczepiany MAGDA-2



KOMBAJN DWURZĘDOWY ZACZEPIANY MAGDA 2

  DO ZBIORY STRAKÓW FASOLI SZPARAGOWEJ



Zalecany WOM C-60270 (dł.rob 1,30 m) Nm .Kombajn działa na zasadzie sczesywania z krzaka strąków fasoli i liści sprężystymi prętami zamocowanymi na wirującym bębnie. Poruszając się do przodu kombajn najeżdża na fasolę , taśma transportera pochyla fasolę do tyłu wprowadzając ją pod wirujący bęben, palce sprężynowe sczesują z krzaków strąki fasoli razem z liśćmi przerzucając ją na usytuowany z przodu bębna transporter główny. Z transportera głównego fasola przesypywana jest na transporter ukośny, który przenosi ją do zbiornika umieszczonego na maszynie. W czasie przesypywania fasoli z transportera ukośnego do zbiornika, dodatkowo wydmuchiwane są zanieczyszczenia, które nie zostały oddzielone od fasoli na transporterze głównym.

Kombajn "MAGDA 2" jest kombajnem dwurzędowym, zaczepianym do ciągnika przeznaczonym do zbioru strąków fasoli szparagowej. Strąki zebrane kombajnem są w dobrym stanie, czyste, nieuszkodzone i bez zanieczyszczeń. Fasola zebrana kombajnem nie wymaga dodatkowych operacji czyszczenia i sortowania i może być przeznaczona bezpośrednio na rynek do celów konsumpcyjnych lub do przerobu przemysłowego.

Gatunek fasoli winien być dostosowany do jednorazowego zbioru. Fasola do zbioru nie może był wyłożona ani zachwaszczona.

Kombajn może współpracować z ciągnikami o mocy minimum 55 kW, posiadającymi typowy zaczep polowy i typową końcówką wałka przekazu mocy oraz instalację zewnętrznej hydrauliki siłowej.

BUDOWA KOMBAJNU

Kombajn zbudowany jest z ramy stałej posiadającej z tyłu koła jezdne, z przodu wsparty jest na skrętnym dyszlu zaczepionym do ciągnika. Obok dyszla zamontowany jest podnośnik śrubowy przeznaczony do podparcia ramy po odczepieniu od ciągnika. Na ramie zabudowany jest zespół zbierający, transporter główny, transporter poprzeczny, transporter ukośny, zespół dwustopniowego oczyszczania składający się z dwóch wentylatorów oraz zbiornika fasoli.

Na przedniej części ramy zamontowana jest pompa hydrauliczna napędzana od ciągnika poprzez WOM i przekładnię zębatą. Pompa napędza silniki hydrauliczne, poruszające poszczególne zespoły robocze kombajnu. Sterowanie obrotów odbywa się za pomocą zaworów dławiących i regulatorów przepływu usytuowanych w centralnych pulpicie sterującym. Instalacja hydrauliczna wyposażona jest w zawór przelewowy spełniający również rolę zaworu bezpieczeństwa, zbiornik oleju chłodzony powietrzem z wentylatora, filtra ssawnego zabudowanego w środku zbiornika oraz filtra powrotnego. Kombajn posiada pomost obsługowy oraz osłony i barierki zapewniające bezpieczną obsługę.

W standardowym wykonaniu fasola zbierana jest do zbiornika podnoszonego i wysypywanego do przyczepy za pomocą siłownika hydraulicznego, zasilanego z zewnętrznej instalacji hydrauliki siłowej ciągnika. Podobnie z hydrauliki siłowej ciągnika zasilane są cylindry podnoszenia całego zespołu zbierającego oraz cylinder regulacji wysokości bębna zbierającego. Sterownie cylindrami odbywa się elektrycznie za pomocą joysticków umieszczonych w ciągniku i połączonych kablem z kombajnem.


" * Zapytanie ofertowe do przedstawienia do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wymaga wypełnienia oznaczonych * pól. "